Prožijte s námi historii ISUZU

Více než 100 let
Isuzu
na po vaší straně

original-isuzu-shield
19 16
ISUZU Inizia la storia
100-letá historie

Historické pozadí

Historie firmy Isuzu se začíná psát v Japonsku před více než 100 lety, v roce 1916, kdy společnost Tokyo Ishikawajima Shipbuilding and Engineering Co. Ltd., založená jako loděnice v roce 1893, a společnost Tokyo Gas and Electric Industrial Co. zahájily spolupráci na výstavbě továrny na motorová vozidla.

19 18
První spolupráce

Mezi Japonskem a Anglií

Začíná výroba vozidel ve spolupráci s britským výrobcem automobilů, Wolseley Motor Ltd. Značka byla založena na konci 18. století třicetiletým Herbertem Austinem a bude existovat až do roku 1975. Po výrobě několika modelů v roce 1918 uzavřela dohody se společností Ishikawajima Shipbuilding and Engineering, které vedly k výrobě nových vozidel od roku 1922.

Wolseley Motor Ltd
19 22
Wolseley A9
První osobní vozidlo

Wolseley A9

Po 4 letech vývoje představuje Tokyo Ishikawajima Shipbuilding and Engineering první vozidlo pro dopravu osob vyrobené v Japonsku, Wolseley A9. Bylo to vozidlo se součástkami dovezenými ze Spojeného království, ale některé další součásti, jako karoserie a motor, byly zcela navrženy a vyrobeny v závodech Tokyo Ishikawajima Shipbuilding and Engineering. Vůz se čtyřválcovým motorem o objemu 2,6 l, který je schopen vyvinout až 11,6 kW a je vybaven vačkovým hřídelem umístěným v hlavě válců, odvozeným z technologie, která se používala pro letouny v té době. Byla to řada inovací, které položily základy pro budoucnost, a Wolseley A9 je dnes všeobecně známý jako „světově první automobil postavený v Japonsku“.

19 28
Vývoj

Sumida CL

V tomto roce se začal vyrábět model „Sumida CL“, který představuje první vylepšení z hlediska palivové účinnosti a výkonu. Název „Sumida“ je odvozen od stejnojmenné řeky, poblíž níž byl výrobní závod umístěn. V následujícím roce 1929 se po četných modelech a vylepšeních zrodil „Sumida M Bus“, první model autobusu vyrobený v Japonsku, který v průběhu let přispěje k rozvoji stále modernější sítě veřejné dopravy.

Sumida CL
19 33
Sumiya & Chiyoda
Nové výrobní modely

Automobile Industries Co.

V roce 1933 Ishikawajima Automotive Works po sloučení se společností DAT Automobile Manufacturing Inc. mění své jméno na „Automobile Industries Co., Ltd“ a zahajuje výrobu vozidla, které se řídí standardy diktovanými tehdejší vládou.

Poznejte stoletou historii Isuzu!

Každé úterý v 11:00 nová zpráva!